Projekty wnętrz – hol wejściowy do domu

Nasza pracownia wykonuje projekty wnętrz prywatnych jak i komercyjnych. W tym wpisie prezentujemy  projekt wnętrza  części domu, którego całkowita powierzchnia użytkowa wynosiła w sumie  600 m2. Naszym zadaniem było zaprojektowanie holu wejściowego wraz ze schodami prowadzącymi na piętro o pow.ok 42m2.
Naszą pracę rozpoczęłyśmy od wizji lokalnej i inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej.

Podejście, cele, efekt

Naszym nadrzędnym celem projektowym była próba pogodzenia ze sobą funkcjonalności jak i estetyki. Zaprojektowane przez nas meble mają służyć uporządkowaniu przestrzeni holu. W kwestii estetyki, powiązałyśmy zarówno styl elegancki, klasyczny z surowością naturalnego drewna schodów. (Schody zostały zaprojektowane przez gospodarza domu i dlatego postanowiłyśmy pozostawić je bez naszej ingerencji.) Również takie elementy jak podłoga, stolarka drzwiowa były elementami zastanymi, nie przewidzianymi  do zmian przez właścicieli.

Efektem pracy  jest stworzenie kameralnego, przyjaznego wnętrza. Dzięki wygodnym pufom w kształcie półksiężyca, oraz szafie i komodzie, hol stał się również  miejscem funkcjonalnym, gdzie domownicy mogą się komfortowo przebrać oraz przechowywać swoje rzeczy w ładzie. W projekcie połączyliśmy  style, elegancki z nutą nowoczesności oraz rustykalny akcent schodów.

Projekty wnętrz, które tworzymy czerpią inspiracje z różnych obszarów: kultury i popkultury, historii i tradycji, ale również z natury i przyrody. W tym temacie, inspirację stanowiło zachmurzone niebo w nadmorskim krajobrazie, przywołujące nostalgiczny nastrój starego kurortu. W osiągnięciu tego efektu pomogła nam tapeta firmy Cole & Son, oraz lampy w formie szybujących ptaków. Bezpośrednim “podszeptem” do tego zabiegu była otwarta  przestrzeń holu –  całkowita wysokość to około 7 m.

Meble oraz dodatki

Rośliny użyte w projekcie wnętrza świetnie wpasują się w ten ” krajobraz”, przywołują odpowiedni klimat. Meble to połączenie nowoczesności z klasyką, przenoszącą nas w lata 60, a dopełnieniem są elegancko komponujące się kinkiety.  Granatowy sufit świetnie imituje niebo, dodatkowo został on obniżony oraz podświetlony oświetleniem LED. Lamperia w tym samym kolorze świetnie oddziela część schodów od tapety. Pochwyt przy schodach został “wtopiony” w ścianę przez pomalowanie go w kolorze lamperii, aby się wyróżniał został on podświetlony  oświetleniem LED. Znalazło się też miejsce na skrytkę  na buty pod schodami w systemie cargo.W pierwotnym stanie zastałyśmy wyświetlany zegar na ścianie – projektor, zastąpiłyśmy go jednak klasycznym czarnym zegarem.

Oto nasz moodboard oraz inspiracje:

Wizualizacje  projektu:

 


Nasza strona facebokowa: https://www.facebook.com/AnnaGeppertStoksik/
AGS studio – kompleksowe projekty wnętrz WrocławDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Visit Us On Facebook