Aranżacja wnętrz

Aranżacja mieszkania stworzona przez AGS StudioAGS Studio Wrocław


Profesjonalna aranżacja wnętrz polega na kompleksowym zaprojektowaniu przestrzeni, biorąc pod uwagę takie elementy jak: układ ścian, funkcja, materiał, światło, kolor, wzór faktura, meble, dekor. Od umiejętnego, racjonalnego i harmonijnego połączenia poszczególnych części składowych zależy estetyczny i funkcjonalny efekt końcowy. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na idealne wnętrze, a współczesny świat dostarcza nam nieskończenie wiele rozwiązań. Dochodzi jeszcze kwestia gustów i upodobań, które są sprawą bardzo indywidualną.

Aranżacja wnętrz, ma na celu wydobycie z projektowanej przestrzeni całego jej pozytywnego potencjału. Naszą percepcję wnętrza kształtują ściany, podłoga, sufit, światło również inne elementy takie jak kolumny czy słupy, schody. Dobry projektant wie w jaki sposób komponować poszczególne elementy przestrzeni i jakie rozwiązania stosować, aby osiągnąć pożądany, zakładany rezultat. Aranżacja wnętrz to taka operacja na wnętrzu, która gwarantuje funkcjonalność, komfort i estetykę. Profesjonalny projekt godzi w sobie pożądaną przez klienta estetykę optymalnie zastosowaną w danych warunkach technicznych i założonym budżecie. Projekt wnętrza to wypadkowa wiedzy i doświadczenia projektanta oraz potrzeb i oczekiwań inwestora.

Jeszcze ponad dwie dekady temu w Polsce, z usługi projektantów i architektów wnętrz nie były powszechnie dostępne. Projekty, które były wtedy realizowane dotyczyły głównie obiektów publicznych i tworzone były przez duże biura projektowe. Koszty opracowania projektu wnętrza mieszkalnego przekraczały możliwości finansowe przeciętnego inwestora prywatnego, więc z usług profesjonalistów korzystały jedynie osoby naprawdę dobrze sytuowane. Realizowane wtedy aranżacje wnętrz, powstawały głównie na bieżąco w głowach wykonawców. Rezultaty bywały różne;)

Wraz z kształtowaniem się klasy średniej i bogaceniem się społeczeństwa, równolegle z rozwojem technologii, dostępem do internetu oraz kolorowej prasy life-stylowej, wzrastały też potrzeby względem komfortu i estetyki przestrzeni, w której żyjemy. Współcześnie, prywatni inwestorzy, powszechnie korzystają z profesjonalnych usług architektów wnętrz. Wraz ze wzrostem świadomości i wiedzy na temat aranżacji wnętrz, rosły też oczekiwania klientów co do jakości i kreatywności wykonywanych projektów.

Projektanci nauczyli się odczytywać potrzeby swoich klientów i poprzez dobór wyszukanych materiałów, kolorów, jak i wyposażenie wnętrz. i spełniają ich najwyższe estetyczne oczekiwania. Dzięki tej współpracy otoczenie, w którym funkcjonujemy staje się piękniejsze. Oby było jej jak najwięcej.

Aranżacja wnętrz, Wrocław – zapraszam do współpracy z naszą pracownią. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kreatywność, rzetelność i skuteczność. Szczegółową oferta dostępna jest w stosownej zakładce na naszej stronie internetowej.

Architekt, projektant wnętrz, członek IARP
Anna Geppert-Stoksik AGS studioVisit Us On Facebook