Projektant wnętrz

Projekt aranżacji wnętrza w budynku mieszczącym się we WrocławiuWrocław – Oferta


Projektowanie wnętrz Wrocław, kompleksowe aranżacja przestrzeni!

Projektant wnętrz to osoba, która jak sama nazwa wskazuje zajmuje się projektowaniem. Jest to zawód dla osób obdarzonych wyobraźnią przestrzenną oraz ponadprzeciętnym zmysłem estetycznym. W głowie projektanta wnętrz powstają pomysły i koncepcje aranżacji, kolorystyki i wyposażenia mieszkań, domów i apartamentów, przestrzeni dla nas najważniejszych. Dobry projektant wnętrz to profesjonalista, który posiadł gruntowną wiedzę z zakresu architektury i urbanistyki, techniki, historii sztuki i wzornictwa oraz wielu dziedzin pokrewnych. To fachowiec, który zna bieżące trendy i tendencje, śledzi nowoczesne rozwiązania i nowinki techniczne, zna rynek branżowy, ceny i dostępność produktów.

Trzeba być świadomym tego, że jeżeli chcemy, aby wnętrze naszego mieszkania, domu czy biura nie było tylko namiastką projektu wypatrzonego w kolorowym czasopiśmie czy internecie, trzeba zatrudnić specjalistę. Mamy wtedy pewność, że przestrzeń zostanie zaprojektowana ze smakiem, wyczuciem i pomysłem. To również gwarancja funkcjonalności i ergonomii.

Jako architekt kładę duży nacisk właśnie na rozwiązanie funkcji, geometrię ergonomię, jako projektant wnętrz dużą wagę przykładam do oświetlenia, faktury materiałów i koloru. Uważam, że kombinacja tych czynników jest kluczowa. Szczegół i dekoracje przychodzą na końcu i są tylko dopełnieniem, przysłowiowym postawieniem kropki nad „i”.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że praca jaką jest projektowanie wnętrz jest bardzo świadomym procesem, którego efekt wpływa na samopoczucie i poczucie satysfakcji a niejednokrotnie na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników aranżowanej przestrzeni. Przykładowo, projektując wnętrze użyteczności publicznej, projektant dobierający materiały wykończeniowe: okładziny ścienne, płytki podłogowe czy ustawiając meble musi spełnić wymogi nałożone przez normy budowlane, ppoż i bhp, a do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza. Dlatego nie każdy dekorator wnętrz może być projektantem wnętrz. Każdy projektant wnętrz może być natomiast dekoratorem. Jest to bardzo ważny aspekt podczas zatrudniania specjalisty. W Polsce projektowanie wnętrz nie podlega odgórnym regulacjom i akredytacjom. Są osoby, które bez odpowiedniego wykształcenia zupełnie dobrze odnajdują się w tej profesji. Trzeba mieć jednak świadomość, że do projektowania nie wszystkich przestrzeni ich wiedza może być wystarczająca, a powierzenie bardziej wymagającego projektu takim osobom może skończyć się nieprojektowaną katastrofą.

Jako doświadczony, uprawniony do zawodu architekt i projektant wnętrz zapraszam do skorzystania z profesjonalnych usług z mojej pracowni . Zaprojektuję i zaaranżuję dla Państwa każdą przestrzeń. Wykonuję kompleksowe projekty wnętrz (miasto Wrocław) , pracuję również online. Projektowanie wnętrz Wrocław – znajdziecie nas Państwo bez problemu.

Zapraszam do współpracy

Architekt i projektant wnętrz, członek IARP
Anna Geppert-Stoksik AGS studioVisit Us On Facebook